בס"ד

רישוי עסקים

"אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין " מעניק ייעוץ וטיפול משפטי יעיל לכל הזקוק לכך בתחום רישוי עסקים - בין אם אתם זקוקים לסיוע בהשגת רישיון עסק זמני, קבוע או בין אם הוגש נגדכם כתב אישום בגין עבירות רישוי עסקים והוצא נגד העסק צו סגירה.

חוק רישוי עסקים, תשכ"ח – 1968 מאפשר לכל ליהנות מאיכות סביבה, מניעה של סכנות לשלום הציבור, מבטיח בטיחות של כל מבקרי העסק, מונע הדבקות ומחלות בעלי חיים, מבטיח את בריאות הציבור ואף מבטיח קיום של חוקים אשר נוגעים לתכנון ובנייה ולשירותי כבאות.

חוק רישוי עסקים שלהלן, נעזר בצו רישוי עסקים תשנ"ה – 1995 אשר פורסם מאת משרד הפנים, למימוש מטרותיו ומגדיר מיהם העסקים אשר טעוני רישיון עסק וביניהם: עסקי מזון, עסקי תרופות, מפעלים, בתי מלאכה, מקומות בילוי ועינוג ציבור ועוד.

רישיון עסק יש להוציא תוך אישור גופים ממשלתיים והרשויות המקומיות ותוך עמידה בדרישותיהם.

ניהול עסק ללא רישיון, הינו עבירה פלילית והענישה תהייה בדמות צווי סגירה, קנסות ולעיתים מאסר.

סגירה מנהלית לעסק

עסק אשר יפעל ללא רישיון צפוי לקבל צו סגירה מנהלית, נגד הבעלים יוגש כתב אישום פלילי, יוטלו קנסות ואף עונש מאסר. בדרך כלל הליך הוצאת צו סגירה כרוך ראשית כל בהוצאת דו"ח ניהול עסק ללא רישיון. הדו"ח יוגש לאגף פיקוח ברשות המקומית, יועבר אל רשות משפטית ובית המשפט לעניינים מקומיים ידון בנושא ויוגש כתב אישום כנגד הבעלים ו/או המפעיל בפועל. הללו יוזמנו לבית המשפט ובמהלך התנהלות זו, יוצא צו סגירה מנהלית לעסק. צו הסגירה יכול להיות מופעל בהתראה קצרת מועד ובעל העסק עלול למצוא עצמו סוגר את שעריו ומפסיד סכומי כסף נכבדים ולקוחות רבים. עורך דין המתמחה ברישוי עסקים יוכל לסייע בביטול צו הסגירה, דחייתו לתקופה על ידי פעולות להשגת היתר זמני לעסק. הדבר יעניק זמן להסדרת נושא רישיון העסק מול כל הגופים המעורבים בדבר.

טיפול בסגירת עסק בעקבות מכירת משקאות משכרים / קטטה / הימורים

מכירת משקאות משכרים בין השעות 23:00 ועד השעה 6:00 בבוקר שלמחרת הינה אסורה למגוון עסקים מסוג קיוסקים, מכולות, פיצוציות, סופרמרקטים, חנויות יין ועוד. על פי צווים שנכנסו לתוקף החל מינואר 2012, מכירת אלכוהול בשעות הללו תגרור קנס בגובה 9,000 ₪. יתרה מכך, על פי חוק רישוי עסקים תשכ"ח – 1968 שלהלן, סעיף 14 א', העבירה על החוק תגרור מאסר של 18 חודשים.

כמו כן, סעיף 23 (א) לחוק רישוי העסקים שלהלן, מעניק לקצין משטרה בדרגת רפ"ק ומעלה היכולת להוציא צו סגירה מיידי לעסק המפריע בשמירת הסדר והשלום הציבורי. בכלל זה עסקים אשר היו מעורבים במכירת משקאות משכרים, קטטה והימורים. תוקף צו סגירה זה לא יעלה על 30 ימים ויחולו עליו הוראות של צו הפסקה מנהלי.

פעמים נקלע בעל עסק בסמוך לקטטה וזו כל מעורבותו והמשטרה אינה מבררת לעומק את רמת המעורבות הפלילית של העסק שהוצא נגדו צו סגירה. במקרים שכאלו חשוב לפנות באופן מידי לעורך דין מומחה בתחום הפלילים ורישוי עסקים, שכן פעולות מהירות ויעילות יצליחו להוכיח את חוסר המידתיות של צו הסגירה למעורבותו של בעל העסק בפלילים ולבטל את צו הסגירה. פעמים רבות כל שנדרש הוא להוכיח כי מכירת המשקאות המשכרים לא בוצעה בעסק הנוכחי, כמו גם הקטטה או ההימורים. לעיתים צו הסגירה יוצא לאחר תקופה מסוימת ולא בסמיכות למאורע, לא פעם בעל העסק לא יקבל שום התראה וזמן התארגנות לסגירת העסק ולכן, עירוב עורך דין מומחה בתחום הינו קריטי להשבת פעילות העסק בהקדם האפשרי.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין

דרשן הכהן אורי, עו"ד ומגשר בעל ניסיון עתיר של למעלה מ- 20 שנה ורקורד עשיר במיוחד בתחום הפלילי. אנו מעניקים טיפול יעיל וממוקד לכל לקוח – נבחן כל מקרה לגופו, נעמוד על הפעולות האפשריות לביטול צו הסגירה או להשגת רישיון זמני לעסק. אנו יודעים מה העילות המצדיקות ביטול צווי סגירה, כיצד ניתן להקל על ענישה ומה הפעולות הנכונות שיובילו לסגירת תיק פלילי ואף ללא רישום פלילי.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה