בס"ד

עבירות מרמה הונאה – עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הן עבירות פליליות הקשורות למעילה, מעשי מרמה, מתן טובות הנאה תמורת שוחד ועוד. עבירות צווארון לבן טומנות בחובן אלמנט של שחיתות. הן פוגמות באמון של הפרט, בתפקודו של הכלל ומערערות את היציבות החברתית. זו הסיבה שבגינה נוטה החוק להחמיר עם עברייני צווארון לבן. אם אתם נאשמים בעבירות צווארון לבן, ייצוג וייעוץ משפטי עשוי להמתיק את הגלולה. עו"ד אורי דרשן הכהן הוא בעל משרד עורכי דין פלילי. הידע והניסיון רב השנים שצבר עו"ד דרשן בתחום יכול לעזור לכם. אל תהססו צרו קשר עוד היום.

עברות צווארון לבן – הונאה ומרמה

עברות של הונאה ומרמה הן עבירות שמטרתן להשיג תועלת לאדם שביצע אותן. עבירות צווארון לבן עלולות להתבצע על ידי אנשי עסקים, מנהלים בכירים או גם על ידי אנשים נורמטיביים שמעדו וזוהי ההסתבכות הראשונה שלהם בפלילים. עבירות אלו נחשבות לעבירות חמורות והעונש בגינן עלול להיות מאסר ממושך או קנס כספי גבוה.

סעיף 415 לחוק העונשין, תשל"ז – 1977, קובע כי המקבל דבר במרמה – דינו מאסר חמש שנים, אך אם בוצעה העבירה בנסיבות מחמירות, דינו מאסר של חמש שנים.

עבירות הונאה ומרמה מתבצעות בדרך כלל באמצעות מניפולציה מתוכננת היטב שמטרתה להועיל לאדם שביצע אותן. עבירות מרמה והונאה יכולות להתרחש בתחומים רבים וביניהם: הונאה באמצעות זיוף, הונאת ממון, מעילה, הונאת בנקים, הונאת רשויות המס, תרמית בסחר בניירות ערך, מתן או לקיחת שוחד ועוד.

עבירות צווארון לבן – זיוף

סעיף 418 לחוק העונשין קובע כי " המזייף מסמך דינו שנת מאסר, זייף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, דינו- מאסר של שלוש שנים. אם נעברה העבירה בנסיבות מחמירות , דינו – מאסר חמש שנים.

מעשה זיוף הוא עבירה פלילית, זהו מעשה של חיקוי או שינוי של מידע בהקשרים שונים. יש מספר אפשרויות שבהן ייחשב במעשה כעבירת זיוף. עשיית מסמך המתחזה להיות את מה שהוא איננו במטרה להטעות, הוספה או השמטה של פרטים רלוונטיים בכוונה לרמות וללא סמכות כדין, חתימה בשם פלוני ללא ייפוי כוח וללא סמכות ועוד.

נחשדים בעבירות צווארון לבן? - ייעוץ וסיוע משפטי יסייע לכם!

עבירות מרמה, עבירות הונאה ועבירות זיוף נחשבות לעבירות חמורות. הן עלולות לגרום להגשת כתב אישום נגד המבצעים את העבירות. בטרם הגשת כתב אישום יוזמן החשוד לחקירה משטרתית והוא אף עלול למצוא את עצמו במעצר עד תום ההליכים.

אם אתם חשודים בעבירות צווארון לבן, אתם חייבים לשכור עורך דין פלילי מומחה בתחום. עורך הדין יעניק לכם ייעוץ משפטי בחקירה והכנה לקראת חקירה פלילית.

חקירה פלילית עלולה להשפיע על מהלך המשפט. בחקירה זו אתם עומדים בפני חוקרי משטרה מיומנים ומתוחכמים המכירים את כל השיטות ואת כל הדרכים איך להוציא מכם כמה שיותר ראיות והוכחות לאשמתכם ובדרך המהירה ביותר.

הכנה לחקירה פלילית על ידי עורך דין פלילי עשויה לשנות את תוצאות החקירה לטובה. עורך דין בעל ניסיון ידע לגבש אסטרטגיה משפטית נכונה, לצייד אתכם בטיפים לקראת החקירה, ליידע אתכם על הזכויות ועל החובות במהלך החקירה ולהביא במקרים רבים לסגירת תיק פלילי כבר בשלב החקירה הפלילית.

אם יוחלט בתום החקירה להשאיר אתכם במעצר, עורך הדין ידע למצוא את הדרכים ואת העילות לשחרור ממעצר.

עבירות צווארון לבן, גם אם הן נעשו בשוגג, הן עבירות חמורות ורמת הענישה בהן קשה ונוקשה. אל תוותרו על ייעוץ וסיוע משפטי.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין

עו"ד אורי דרשן הכהן, בעל משרד עורכי דין פלילי, צבר ניסיון רב בתחום כאשר שימש כחוקר וכסגן ראש יחידת ההונאה במשטרה. במשך למעלה מעשרים שנה הוא טיפל באינספור תיקים במסגרת עבודתו במשטרה ובפרשיות סבוכות ותקשורתיות ועסק, בין השאר, בסגירת תיק פלילי, בשחרור ממעצר, בעיכוב הליכים פליליים, בערעור פלילי ועוד.

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה