בס"ד

עבירות תעבורה

"אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין פלילי" מעניק ייעוץ משפטי בתחום עבירות תעבורה, מכין את הנאשם לחקירה, מלווה את הנאשם לחקירה ומייצג אותו בבית המשפט תוך צמצום נזקים למינימום האפשרי.

עבירות תעבורה

משפט תעבורה הינו חלק מן המשפט הפלילי ועוסק בעבירות שונות המהוות עבירות פליליות ודין העובר עליהן ייקבע לפי חוק העונשין תשל"ז -1977. עבירות תעבורה פליליות כוללות מגוון רחב של תתי נושאים כגון: נהיגה ללא רישיונות, אי מילוי חובת עצירה במקום תאונת דרכים, נהיגה בזמן פסילה, זיוף סימני רכב, גרימת מוות ברשלנות, נהיגה בשכרות, תאונת דרכים ועוד.

דיני תעבורה למעשה מהווים את מכלול תקנות התעבורה תשכ"א- 1961 ופקודות התעבורה [נוסח חדש] ואי עמידה בהם מובילה להליך פלילי. קבלת זימון עבור משפט פלילי עשויה להיות תוצאה של מעורבות בתאונת דרכים (ת"ד), תאונת דרכים קטלנית, נהיגה בשכרות, תאונת נזק בלבד (נ"ב), הריגה ועוד.

במידה והיה הנאשם מעורב בתאונת דרכים, בנהיגה בשכרות, נסיעה במהירות מופרזת תינתן לו פסילה מנהלית מאת קצין משטרה בדרגת פקח לתקופה של חודש עד שלושה חודשים בהתאם לסוג העבירה. פקח יזמן את הנהג לשימוע לפני פסילה במהלך 72 שעות לאחר תפיסתו בעת העבירה. במידה והיה הנאשם מעורב בתאונת דרכים קטלנית, הוא עשוי להיכנס לכלא. לפי סעיף 64 פקודת התעבורה [נוסח חדש] (אשר עוסק בגרימת מוות ברשלנות, יהיה דין הנאשם מאסר של כשלוש שנים ולא פחות משישה חודשים (לפי סעיף ,304 לחוק העונשין שלהלן ).

היסוד הנפשי בעבירת רשלנות פלילית היא חוסר מודעות למעשה, לנסיבותיו ולתוצאותיו. בכדי להוכיח כי הנאשם אחראי למוות ברשלנות, צריכה התביעה להוכיח קיום של חובת זהירות, הפרה של חובת הזהירות וקיום קשר סיבתי בין הפרת החובה ובין המוות.

תפיסת רכב בהליך מנהלי

למשטרה הזכות לתפיסת רכב בהליך מנהלי, כאשר מדובר באדם אשר ביצע עבירות חמורות שהביאו לתוצאות קשות כגון גרימת מוות ברשלנות על פי סעיף 304 לחוק העונשין שלהלן, הריגה על פי סעיף 298 לחוק העונשין, נהיגה רשלנית המסכנת חיי אדם לפי סעיף 339(1) לחוק העונשין, הפקרה אחרי פגיעה לפי סעיף 64 (א) לחוק העונשין, נהיגה בזמן פסילה או ללא רישיונות לפי סעיף 67 לחוק העונשין, פציעה או ביצוע פעולות מסכנות חיים ועוד. תפיסת הרכב ייעשה לאחר הרשעה בלבד ולאחר מתן הזדמנות לבעל הרכב לטעון את טיעוניו. כמו כן, למשטרה הזכות לחלוט מכונית לפרק זמן מסוים (לפי חומרת העבירה) באם במכונית נעברה העבירה. זאת ועוד, על פי סעיף 40 לפקודת התעבורה, במידה והאדם הורשע בסעיף 64 (גרימת מוות בנהיגה רשלנית) או בסעיף 64 (א) (הפקרה שלאחר פגיעה) לפקודת התעבורה שלהלן, דינו יהיה מינימום 3 שנים אלא אם בית המשפט יחליט על ענישה לקולא.

נהיגה ללא רישיונות

  • נהיגה ללא רישיונות משמעה אחת מן האפשרויות הבאות:
  •  נהג אשר לא עבר מבחני רישוי לפי חוק ולא עבר טסט.
  • נהג אשר לא חידש רישיון, נוהג ללא שלילה אך לא חידש את אגרת הרישוי.
  • נהג אשר נוהג ברכב שלא מתאים את הרשום ברישיון הנהיגה שלו.
  • באם נהג הרשה לאדם אחר לנהוג ברכב שלו ללא רישיון נהיגה.

עבירות אלו דינן שנתיים מאסר בפועל ושלילת יכולת נהיגה לפחות 3 חודשים.

עורך דין לעבירות תעבורה

במידה והנאשם הואשם בביצוע עבירות תעבורה, עליו לפנות אל עורך דין פלילי. עורך הדין הפלילי יעסוק בכל סוגי העבירות אשר קשורות לתחבורה ויספק ייצוג משפטי פלילי עבור עבירות בדרגות חומרה שונות – מעבירות פשוטות ועד עבירות חמורות. עבירה פלילית תפגע בנאשם בתחומים רבים, העבירה תפגע במצבו המשפחתי, במקצועו, בקידומו בעבודה, בפרנסתו, בחיי החברה שלו, במוניטין ותקשה עליו להתקבל לעבודות שונות.

לפי חוק העונשין שלהלן, ככל שהעבירה חמורה יותר - יעלה הצורך בקבלת סיוע מאת עורך דין פלילי. באמצעות עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה אשר עוסק בעברות תנועה, יהיה ניתן לקבל הקלה בעונש שיכולה להתבטא למשל בהנחיה לביצוע עבודות שירות. כמו כן, יוכל עורך דין לתעבורה לערער על עונשים שניתנו או לסייע בסגירת תיק פלילי.

ענישה לקולא באמצעות קבלת שירות מעורך דין פלילי לתעבורה

מעבר ליכולת להפחית בעונשים, יכול עורך דין פלילי לתעבורה למנוע הוספת נקודות תעבורה שליליות אשר עלולות לגרום לאובדן רישיון או קבלת פסילה מנהלית (פסילת רישיון הנהיגה על ידי קצין משטרה. הפסילה ניתנת לתקופה קצובה). נהג שצבר נקודות תעבורה שליליות עלול להתקשות בקבלת שירות מחברות הביטוח או לחילופין, יהיה עליו לשלם לחברות סכומים גבוהים יותר מהרגיל. בכדי לטפל במצב, יש לפנות אל עורך דין אשר עוסק בתחום עבירות תעבורה במהירות האפשרית. במידה ומדובר על עבירת תנועה חמורה, חשוב לקבל ייעוץ עוד לפני החקירה של משטרת התעבורה. בצורה זו יהיה ניתן להתכונן לחקירה בצורה הטובה ביותר ולהגדיל את סיכויי ההצלחה.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין פלילי / תעבורה

משרדו של עורך דין אורי דרשן הכהן יוכל לסייע לכם בכל תחומי עבירות תעבורה כגון תפיסת רכב בהליך מנהלי, נהיגה ללא רישיון, תאונת "פגע וברח", נהיגה בזמן פסילה, דוחות וקנסות ועוד. משרדו של דרשן עובד בשקיפות מלאה ומעניק יחס אישי, אדיב, אמין ומקצועי לכל לקוח. באמצעות פנייה אל אורי דרשן, יהיה ניתן להפחית נזקים.

 

 

 

 

 

 

נהיגה בשכרות

בתאריך 1.2.14 נתפס נהג שהו נוהג ברכבו ומסיע נוסעים בהיותו שיכור. בבדיקה באמצעות מכשיר הינשוף נמצא ריכוז של 740 מקרו גרם אלכוהול בליטר אחד של אויר נשוף. העונש עפ"י החוק אמור להיות שנתיים פסילה ( 24 חודשים ) ובכל מקרה של פסילה מעל 12 חודשים חובה על הנהג  לעבור מבחן עיוני – תיאוריה וכן מבחן מעשי – טסט לשם קבלת רישיון.
לאחר ששכר הנהג את שירותיו של עו"ד דרשן , יצא הנהג עם עונש מופחת של 15 חודשי פסילה בלבד ( בניקוי חודש הפסילה המנהלית = 14 חודשים ) .  ולא יצטרך לעבור ממבחני לקבל הרישיון , אלא , בתום ריצוי העונש יקבל אוטומטית רישיונו חזרה .

לחץ כאן לצפייה בקובץ

 

שימוע לפני פסילה מנהלית בגין תאונת דרכים

מדובר באירוע תאונת  דרכים עם נפגעים. הנהג פגע עם רכבו בהולכת רגל  שחצתה את הכביש במעבר חציה יחד עם תינוק ששכב בעגלה . כתוצאה מהתאונה פונו הנפגעים ( הנפגעת והתינוק )  לטיפול בבית החולים על ידי אמבולנס.
בוחן תנועה שהגיע למקום נטל את רישיונו של הנהג וזימן אותו לשימוע ,  במהלכה יוכל הנהג להעלות את טענותיו ולנסות לשכנע אם לפסול את רישיונו למשך 30 יום מנהלית או להשיב לו את הרישיון נהיגה .
הנהג שכר את שירותיו של עו"ד דרשן, שהצליח במהלך השימוע,  חרף עברו העשיר של הנהג , להשיב לנהג את הרישיון ולמנוע את הפסילה המנהלית.

לחץ כאן לצפייה בקובץ

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה