בס"ד

משפט פלילי, ייעוץ, הכנה וליווי לחקירה פלילית ושחרור ממעצרים

אם אתם או אחד מבני משפחתכם נאשמים בביצוע עברה פלילית, אתם לא לבד. משרד עורכי הדין אורי דרשן הכהן עוסק בכל שלבי המשפט הפלילי החל מהכנה לחקירה פלילית, שחרור ממעצר סגירת תיק פלילי, עסקת טיעון ועוד. עו"ד אורי דרשן צבר ניסיון רב בתחום הדין הפלילי, ויש לו את הכלים לסייע גם לכם.

הדין הפלילי

הדין הפלילי הוא ענף משפטי שמטרתו להסדיר את חיי החברה באמצעות הגדרת התנהגות שלילית מסוימת כהתנהגות בלתי חוקית או כהתנהגות פלילית. הגדרת ההתנהגות נקבעת באמצעות כללי עשה ואל תעשה. אדם המפר את החוקים האלו עלול להיות מואשם בעבירה פלילית והוא צפוי להיענש בהתאם לעונשים הקבועים בחוק – חוק העונשין, תשל"ז- 1977.

חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה – 1965 קובע כי בכל מקרה שבו פורסם על דבר חקירה פלילית כנגד החשוד והיא הסתיימה בהוכחת חפותו, על אמצעי התקשורת חלה חובת עדכון. הם חייבים לפרסם בהבלטה את ההחלטה לא להגיש כתב אישום נגד החשוד.

הכנה לחקירה פלילית

חקירה פלילית זוהי סיטואציה לא נעימה העלולה לקרות כמעט לכל אחד. כל משפט שתאמרו בחקירת המשטרה עלול לשמש כראייה נגדכם. היושבים משני צדי השולחן בזמן החקירה אינם במעמד שווה. מולכם יושבים חוקרים מנוסים הפועלים בטקטיקות מתוחכמות ומיומנים בתרגילים קטנים העלולים לגרום לכם להפליל את עצמכם. מטרת החוקר היא להוציא מכם הודאה כמה שיותר מהר.

הכנה לחקירה פלילית היא חיונית לכל מי שנקלע לסיטואציה זו. אם קיבלת זימון לחקירה באמצעות מכתב או בשיחת טלפון, רצוי לפנות מיד אל עורך דין המתמחה בייצוג במשפט פלילי כדי שיעזור לכם לגבש אסטרטגיה איך לייצג את עצמכם בדרך הטובה ביותר ולהכין אתכם לקראת הצפוי לכם בחקירה המשטרתית. אם נלקחתם לחקירה באופן מפתיע זכותכם לבקש מהחוקרים להתייעץ עם עורך דין בטרם החלה חקירת המשטרה. במקרה זה ההתייעצות עם עורך הדין תיעשה בתחנת המשטרה.

חשוב לדעת כי חקירה פלילית היא השלב הקריטי ביותר בכל הליך פלילי. התנהגות נכונה בעת החקירה עשויה להוביל לסגירת התיק. מנגד, אם לא תקבלו ייעוץ וליווי משפטי אתם עלולים ליפול למלכודת שטומנים לכם החוקרים. שלב החקירה הפלילית עשוי לחרוץ את דינכם לשבט או לחסד.

עורך דין מקצועי יבהיר לכם מהם זכויותיכם וכיצד עליכם להתנהג מול החוקרים ומול שיטות הפעולה שלהם. האם כדאי לכם לדבר או לשתוק, אילו השלכות יהיו לשימוש בזכות השתיקה. חוסר הניסיון שלכם עלול לסבך אתכם במידע מיותר או בשקרים ולהימנע מראיות העשויות להעיד על חפותכם.

ליווי משפט לנחקרים

ייעוץ משפטי לפני החקירה יעניק לכם את הכלים להעריך באופן שקול ומציאותי את מצבכם המשפטי, להעריך את הסיכונים והסיכויים שלכם, לגבש את קו ההגנה ובמקרים רבים יסייע לסגור את התיק הפלילי כבר בשלב החקירה.

ליווי משפטי לנחקרים על ידי עורך דין מיומן ובעל ניסיון עשוי להפוך את הקערה על פיה. ליווי משפטי עשוי להביא לסגירת התיק או לשחרור של הנעצר.

חקירה פלילית עלולה לגרום לפגיעה בשמו הטוב של העצור ולפגיעה במשפחתו . עורך הדין המלווה את החקירה יכול לבקש מבית המשפט צו איסור פרסום כדי להגן על שמו הטוב של הנאשם בטרם הוכחה אשמתו.

שחרור ממעצר

חוק דין הסדר הפלילי – מעצרים סעיף 13א מבהיר מהן העילות למעצר חשודים ובניהן החשש משיבוש מהלכי המשפט או הימלטות הנאשם.

יש שני סוגי מעצרים. מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים. מעצר ימים זהו מעצר לצורכי חקירה טרם הגשת כתב אישום, בדרך ככל זהו מעצר של עשרים וארבע שעות, אך אפשר להעריך את המעצר מעבר לשלושים יום באישור של בית המשפט במסגרת דיון להארכת המעצר. בדיון יפרט נציג המשטרה את העילות למעצר החשוד. בד"כ בית המשפט נענה לבקשת נציג המשטרה על בסיס חומר החקירה ומסמכים סודיים המוצגים רק לעיונו של השופט. עורך דין בעל ניסיון ובעל עבר של שירות במערך החקירות של המודיעין והמשטרה ידע לתת מענה הולם לחומר הסודי המוגש לעיונו של השופט מתוך ניסיון של שנים והבנת את המטריה ולהבין בין הדברים את הכיוון של המשטרה.

מעצר עד תום ההליכים זהו מעצר שאותו מבקשת המשטרה לאחר הגשת כתב האישום כאשר הנעצר כבר מוגדר כנאשם. מטרת המעצר היא למנוע שיבוש ראיות או הטרדת עדים, בריחת הנאשם או מניעת סיכון לציבור.

קיימים מספר דרכים של שחרור ממעצר. שחרור בערבות או שחרור בתנאים מגבילים. שחרור בערבות הוא שחרור נגד ערבות כספית או ערבות עצמית. הנאשם חותם על מסמך רשמי שבו הוא מתחייב לשמור על תנאי השחרור ולהיות זמיןבכל עת שייקרא אל המשטרה.

שחרור בתנאים מגבילים - הוא שחרור של הנאשם לחלופת מעצר המבטיחה את התייצבות החשוד להמשך החקירה. חלופת המעצר יכולה להיות מעצר בית, או מעצר מבוקר שבו נמצא הנאשם תחת פיקוח של קצין מבחן או שעליו להתייצב בזמנים קבועים בתחנת המשטרה.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין

עו"ד דרשן הוא בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנים של שירות במשטרה. ניסיונו רב השנים מעניק לו ארגז כלים מלא העשוי לשרת גם אתכם. הוא מכיר את כל העילות לביטול התלונה, הוא יודע איך לפעול נכון בחקירה משטרתית במטרה לסגור את התיק הפלילי בדרך הקצרה והיעילה ביותר, הוא יודע איך לשחרר עצורים ממעצר. אם נקראתם לחקירה פלילית, צרו קשר עם עו"ד דרשן כדי לעשות את המרב ולצאת מסיטואציה זו ללא כתב אישום וללא רישום פלילי.

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה