בס"ד

נהיגה בשכרות בפעם הראשונה – מה כדאי לדעת?

נבהיר כבר במשפט הראשון כי נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת. כל נהג הנוהג תחת השפעת אלכוהול מסכן את חייו ואת חיי שאר הנהגים, הנוסעים והולכי הרגל בסביבתו. נהיגה תחת השפעת אלכוהול גורמת לתאונות קשות. המדינה אינה מגלה כל סלחנות כלפי נהגים הנתפסים נוהגים תחת השפעת אלכוהול בפעם הראשונה. כמו בכל שאר המדינות המערביות, מדינת ישראל קבעה עונשים חמורים בעבור אותם נהגים הנתפסים נוהגים תחת השפעת אלכוהול.

בתי המשפט רואים בנהיגה תחת השפעת אלכוהול התנהגות קלת דעת ורשלנית. הם רואים עצמם אחראים למיגור התופעה תוך מתן עונשים חמורים וגילוי אפס סבלנות גם כאשר מדובר בעבירה ראשונה. כך למשל, בעבור נהיגה בשכרות בכפר סבא העונש נע בין שלילת הרישיון לתקופה של שנתיים ועד פסילה יחד עם מאסר על תנאי.

כיצד בודקים השוטרים את רמת האלכוהול?

אם בעבר היה על השוטר לדרוש מהנהג לצאת מרכבו ולצעוד בקו ישר, היום כבר ישנם אמצעים טובים יותר לאיתור נהגים שיכורים. משטרת התנועה הצטיידה במכשירים חדישים המאפשרים לשוטר לבדוק את רמת האלכוהול בגופו של הנהג, התוצאות מתקבלות בתוך כמה שניות.

מה עושים אם נתפסים?

חשוב להבין כי מדובר בעבירה חמורה מאוד הדורשת התייחסות רצינית ופנייה מהירה אל עורך דין תעבורה. בעבור תושבי השרון אנו מציעים שירותי עורך דין תעבורה כפר סבא עם ניסיון מקצועי, ידע ורזומה עשיר בתיקים שהסתיימו בהקלה בעונש או ללא ענישה כלל.

על מנת להגיש כתב אישום על משטרת התנועה להוכיח כי הנהג אכן נהג תחת השפעת אלכוהול. החוק קובע נהלים ברורים מאוד באשר לדרך בה יש לבצע את הבדיקה ולתעד את תוצאות הבדיקה של הנהג. כל טעות קלה בביצוע הפעולות בהתאם להנחיית החוק הופכת משמעותית בבית המשפט. עורך דין מקצועי ומנוסה יצליח לנצל את אותן טעויות קטנות בכדי להביא להקלה בעונש ואף לביטול של הרשעה.

פנייה מוקדמת ככל האפשר אל עורך דין היא הדרך הבטוחה ביותר לצמצום הנזק והתנהלות נכונה מול הרשויות. אם תקשיבו לעורך הדין ייתכן כי תצליחו לקבל את העונש המינימלי בחוק, להסתפק בקנס כספי ולהימנע מפסילת רישיון.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה