בס"ד

אי הרשעה, ביטול הרשעה פלילית

"אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין" מעניק ייעוץ לנאשמים בביצוע עברות פליליות ומסייע במזעור נזקים, ביטול הרשעות וסיום הליכים משפטיים ללא הרשעה. לעו"ד דרשן יש את הניסיון והידע הדרושים בסגירת תיקי משטרה עקב חוסר ראיות, חוסר אשמה או חוסר עניין ציבורי.

 הרשעה פלילית

הרשעה פלילית מוטלת על אדם אשר ביצע עבירה פלילית ונמצא אשם במגוון עבירות כגון סחר בסמים, עבירת מין, רצח ועוד כפי שמוגדרים בחוק העונשין תשל"ז - 1977.

ההרשעה הפלילית תגדיר את הנאשם כעבריין והיא תתלווה לאדם בוגר כ- 17 שנים, היא תפגע במוניטין של הנאשם, בדימוי העצמי, בקשריו המשפחתיים והחברתיים, בעבודתו, בפרנסתו – במידה והנאשם הינו עורך דין, רופא או עוסק בכל מקצוע אחר אשר דורש רישיון עבודה, הרי שאינו יוכל להמשיך בעבודתו. כמו כן, לא יוכל הנאשם לעסוק במשרה ציבורית, לשרת בצבא, לקבל אשרת כניסה למדינות שונות, לאמץ ילדים ועוד.

יתרה מכך, מעסיקים רבים מבקשים מן המועמד לעבודה להגיע עם תעודת יושר, ולאדם בעל עבר פלילי הרי שהדבר מסכל את סיכויי הקבלה לעבודה.

כפי שניתן להבין ההרשעה תשפיע על מרבית תחומי חייו של הנאשם ולכן חשיבות אי הרשעה או ביטול הרשעה פלילית היא בעלת ערך עליון לנאשם. במידה וההליך המשפטי יסתיים באי הרשעה, ימחק הרישום לאחר כ- 5 שנים בלבד.                            

אי הרשעה

מחיקת רישום פלילי, מחיקת רישום משפטי, גניזת תיק משטרה, סגירת תיק משטרה, ביטול רישום משטרתי – תיקים סגורים וכו', יוכלו להתבצע במידה וההרשעה עלולה לפגוע בשיקום הנאשם ובמידה וסוג העבירה מאפשר לעשות כן.

ובמידה ואי אפשר להימנע מן ההרשעה, היות והנאשם אכן אשם בסעיפים שנטענו בכתב האישום וגם כאשר יש עניין לציבור להגיע למיצוי דין עם הנאשם במשפט פלילי, הרי שבידי ההגנה עדיין נותרים כלים בכדי להגיע לאי הרשעה במרשם הפלילי ולהעניק לנאשם עונש שאינו מאסר - אלא שירות ציבורי או להעמיד אותו למבחן בפיקוח שירות המבחן.

על מנת שההליך יסתיים באי הרשעה, בד"כ הדבר יותנה במתן המלצה מטעם שירות המבחן (שיוגש בתסקיר לביהמ"ש). על מנת ששירות המבחן אכן יעניק המלצה חיובית, על הנאשם להגיע מוכן לפגישות אלו וזהו אחד מתפקידיו החשובים של עורך דין פלילי.

יתרה מכך, עורך דין פלילי יפעל לסיכום מול התביעה כי הם אינם יביעו התנגדות לאי הרשעה, במידה ואכן יתקבל תסקיר עם המלצה חיובית מטעם שירות המבחן.

 

כדי להוביל לאי הרשעה במרשם הפלילי, יתחשבו בתי המשפט בגורמים הבאים:

 • טיב העבירה
 • חומרת העבירה ונסיבותיה
 • מה מידת הנזק הנגרם לאנשים אחרים
 • האם מדובר על עבירה ראשונה לנאשם?
 • האם מדובר בהתנהגות חד פעמית או כרונית?
 • האם הנאשם עלול לבצע עבירות נוספות בעתיד?
 • מהו אופיו של הנאשם?
 • מהו מצב בריאותו?
 • איכות חייו וגילו של הנאשם
 • האם הנאשם ניצל את מעמדו בכדי לבצע את העבירה?
 • האם הוא לוקח אחריות למעשיו ומתחרט עליהם

ועוד.

ביטול הרשעה פלילית

ביטול הרשעה פלילית יכולה להתרחש במספר מקרים:

 • בסיכום ההגנה עם התביעה לסיום ההליך באי הרשעה עוד לפני הגשת כתב אישום (בעת שימוע).
 • ההגנה יכולה לשכנע את בית המשפט לסיים את ההליך ללא הרשעה במרשם פלילי (גם כאשר התביעה מתנגדת).
 • וגם כאשר מסתיים משפט פלילי בהכרעה, מקרים מסוימים, בסמכותו של בית המשפט המוענק לו מטעם חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] התשמ"ב 1982, סעיף 192א' - להנחות לביטול הרשעה פלילית.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין פלילי

משרד עו"ד אורי דרשן הכהן מסייע לנאשמים במגוון תחומים, ביניהם - ביטול הרשעות פליליות. דרשן, הינו עורך דין פלילי מנוסה ובעל ניסיון של 20 שנה באגף החקירות והמודיעין במשטרה.      
המשרד מספק שירותים ללקוחות מכל חלקי הארץ – מהצפון ועד הדרום. משרדו של אורי דרשן יעניק לנאשם יחס אישי, מקצועי, אמין, דיסקרטי ויעיל. כמו כן, יתבצע השירות בשקיפות מלאה.  
ניסיונו המקצועי של דרשן בתחומים השונים כגון: ביטול רישום משטרתי – תיקים סגורים, היכרותו עם המחלקה לחקירות שוטרים, חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, עילות סגירת תיק חקירה, רישום פלילי, רישום משטרתי, שינוי סגירת עילת תיק משטרה ועוד, יסייעו לו להעניק עזרה, להכין את הנאשם לחקירה, למצוא פתרונות ועוד.

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה