בס"ד

עבירות אלימות ואלימות במשפחה

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין פלילי, מעניק ייעוץ, ליווי וסיוע בתחומים רבים, ובין היתר ייצוג מתלוננים ונפגעים בתחום עבירות אלימות, אלימות בני זוג ואלימות במשפחה. המשרד עובד בצורה דיסקרטית ואמינה (במקרה הצורך נוכל לפנות לבקשת צו איסור פרסום), תוך ניצול כלל האמצעים העומדים לרשותו של המתלונן או הנפגע. לאורך שנות פעילותו, עזר המשרד למספר רב של לקוחות.

תקיפה

על פי חוק העונשין, תשל"ז – 1977, תקיפה מוגדרת באופן הבא: "המכה אדם, נוגע בו, דוחף אותו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין, בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית - הרי זו תקיפה. הפעלת כוח כוללת הפעלת חום, אור, חשמל, גז, ריח או כל דבר או חומר אחר, אם הפעילו אותם במידה שיש בה כדי לגרום נזק או אי נוחות". עבירת תקיפה הינה עבירה פלילית ומוגדרת ב-3 רמות שונות, בסדר חומרה עולה: תקיפה ללא חבלה, תקיפה הגורמת חבלה משמעית, ותקיפה בנסיבות מחמירות, ובהתאם אליהן נקבעת גם רמת הענישה.

אלימות בין בני זוג ואלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה, עבירות בין בני זוג ו/או בני משפחה הינן רבות ובכללם גם: פגיעה בפרטיות, איומים, התעללות, גרימת נזק (בזדון), הפרת הוראה חוקית, הטרדה ועוד.

אלימות במשפחה זהו אחד הנושאים המוכרים ביותר למערכת החוק והמשפט. בהתאם לדין הפלילי, עבירות מסוג זה זוכות לתשומת לב גבוהה במיוחד, משתי סיבות. הראשונה, לרוב מדובר בהשתלשלות שהולכת ומחמירה, כזו שמתחילה במקרה חד פעמי של אלימות קלה ויכולה במקרים מסוימים להסתיים בפגיעה חמורה ואף ברצח. שנית, לא אחת מה שמתחיל במקרה של אלימות בין בני זוג ולא מטופל, עם הזמן מתפשט גם לאלימות כלפי הילדים.

מתוך מטרה לעצור את מעגל האלימות, הוחמרה הענישה בתחום פלילי זה, ולעיתים אלימות בין בני משפחה נתפסת כתקיפה בנסיבות מחמירות, עבירה פלילית חמורה ביותר אשר יכולה להוביל להגשת כתב אישום חמור ולפתיחה של תיק פלילי.

הגשת תלונה במשטרה

הגשת תלונה במשטרה תוביל לחקירה משטרתית. חקירת המשטרה (או חקירה משטרתית צבאית – במקרה שבו הנאשם נמצא בשירות צבאי) תבחן את כלל הגורמים הנוגעים בדבר, לרבות עדים ככל שקיימים, ותקבע את הנדרש לצורך פתרון הסכסוך, ולאחריה עשוי להתחיל שלב משפטי, במידה ויוגש כתב אישום. התלונה תביא לפתיחת תיק משפחתי כנגד התוקף. כבר עם הגשת תלונה ו/או הגשת כתב אישום ניתן לפעול לביטול כתב אישום ולמניעת הליכים פליליים, ולכן ראוי לפנות לעורך דין פלילי מוקדם ככל הניתן.

מעצר עד תום ההליכים ושחרור ממעצר

לאור המקרים הרבים של עבירות אלימות במשפחה אשר מסתיימות ברצח, פעמים המשטרה תבצע מעצר עד תום ההליכים של הגבר האלים בכדי להגן על בת זוגתו. ניתן לבצע שחרור ממעצר וזאת במידה ותוכל ההגנה להוכיח כי אין סכנה לבת הזוג, כי ניתן לבטל את הסכנה באמצעים מגבילים אחרים אשר יבטיחו את שלומה.

בית המשפט יטה לשחרור ממעצב באם מדובר במקרה ראשון וחד פעמי, באם עבירת האלימות אינה בדרגה חמורה, במידה והצד המותקף לא נזקק לטיפול רפואי או לא הייתה חבלה, במידה ולתביעה אין ראיות חותכות לביצוע המעשה, במידה ולא נעשה שימוש בנשק וכאשר קיימת אפשרות לפקח על העצור על ידי אדם מסוים. כמו כן, בית המשפט ייקח בחשבון כחלק ממניעי השחרור ממעצר את תסקיר שירות המבחן שייערך בעקבות שיחת הנאשם עם קצין מבחן. עורך דין פלילי מנוסה יוכל להדריך את הנאשם על אילו פרמטרים עליו לשים לב בעת חקירת משטרה וחקירה פלילית, על מנת שבתום לב וללא יודעין לא יכשיל את שחרורו ממעצר. עו"ד פלילי יוכל להגיש ערר על החלטת בית המשפט, יוכל לפעול לביטול כתב האישום, יוכל להעניק ייעוץ משפטי בחקירה משטרתית, יוכל לפעול למען אי קיום משפט פלילי ולכן, היוועצות מוקדמת ככל הניתן עם עורך דין פלילי היא לטובת הנאשם והנעצר בכל עת.

צו הגנה למניעת אלימות במשפחה

במקרים חריגים ניתן לבקש צו הגנה למניעת אלימות במשפחה, באמצעות בית משפט שלום, בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני. בשל הצורך בפתרון מיידי, מדובר בהליך מזורז, כאשר דיון במעמד צד אחד יתקיים עוד באותו היום שבו הוגש הצו, ותוך 7 ימים, יתקיים דיון במעמד שני הצדדים. חשוב לציין כי תוקפו של צו זה הינו 3 חודשים וניתן להאריכו ב-3 חודשים נוספים בסך הכל.

מסיבות אלו, חשוב מאד להיוועץ בעורך דין פלילי מוקדם ככל האפשר, בין אם כמתלונן או כמי שחשוד בעבירה של תקיפה. פנייה לגורם מקצועי תאפשר לעצור את מעגל האלימות באמצעות הרחקה של הגורם הפוגע, באמצעות צו הגנה ובמקרים מסוימים אף מעצר עד תום ההליכים.

אורי דרשן הכהן- משרד עורכי דין פלילי

משרדו של אורי דרשן הכהן מעניק ייצוג משפטי פלילי למתלוננים ונפגעי עבירה. עו"ד פלילי דרשן הכהן, הינו בעל ניסיון רב שנים בתחום של עבירות אלימות ועבירות צווארון לבן, ובכלל זה מעניק ייעוץ וייצוג משפטי בהליכים שונים כגון הכנה לחקירה פלילית, ייעוץ משפטי בחקירה, צו איסור פרסום חקירה פלילית, עיכוב הליכים פליליים, משפט פלילי, ערעור פלילי, שחרור ממעצר, שחרור בערובה ועוד.

משרדנו הינו בעל ניסיון עתיר שנים בליווי ומציאת פתרונות יעילים ויצירתיים ככל שנדרש ולאורך השנים הוביל לקוחות רבים לזיכוי במשפט פלילי, למזעור נזקים במהלך משפט פליל ואף לסגירת תיק פלילי.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה