בס"ד

קובלנה פלילית וייצוג בהטרדה מאיימת

"אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין פלילי" מעניק ייעוץ, ליווי וסיוע משפטי בתחומים רבים, ביניהם גם ייצוג בהטרדה מאיימת וסיוע בהגשת קובלנה פלילית. לאורך שנות פעילותו, עזר המשרד למספר רב של לקוחות לעמוד על זכויות נפגע עבירה פלילית.

קובלנה פלילית

מערכת החוק במדינת ישראל בנויה כך שהיא מאפשרת לנהל הליכים אזרחיים בין אדם לחברו, אולם המדינה היא זו האחראית לניהול הדין הפלילי ולהבאה לדין של מי שעבר עבירה פלילית. קובלנה פלילית מהווה חריגה מכלל זה ובאמצעותה כל אדם יכול להניע הליך פלילי כנגד אדם אחר, ללא כל מעורבות של מערכת התביעה. חשוב לציין כי בניגוד להליך של הגשת תלונה במשטרה, כאן הקובלנה לא חייבת להיות מוגשת על ידי מי שהוא נפגע עבירה פלילית, או שרואה עצמו כך.

הגשת קובלנה פלילית אינה כרוכה בהליך מקדים כלשהו או קבלת חוות דעת משפטית כלשהי. המטרה בהליך זה, באמצעותו יכול למעשה כל אדם להביא לפתיחת הליך פלילי כנגד אדם אחר, הינה שירותו של החוק ושמירת אמון הציבור בו. כך, במקרים רבים הגשת התלונה נעשית על ידי מתלוננים שרואים עצמם כנפגעי עבירה, אך אינם מרוצים ממסקנות ההליך הפלילי שנוהל כנגד הפוגע.

מאידך, חשוב לציין את הבעייתיות שבהליך זה - פתיחה בהליכים פליליים כנגד אדם כלשהו הינה בעלת השלכות כבירות ואינה דבר של מה בכך. היא כרוכה בחקירה פלילית ויכולה להוביל להגשת כתב אישום, ולשם כך מחייבת ייצוג משפטי פלילי על ידי עורך דין פלילי. כמו כן, עצם העובדה שהיא מוגשת לרוב מבלי שבוצעה חקירה משטרתית מקדימה, מביאה לכך שלעתים היא עלולה להוביל להליך סרק. חרף העובדה שבמקרים מסוימים הליך הקובלנה הוביל להגשת כתב אישום ולמשפט פלילי, במקרים אחרים התוצאה היא סגירת תיק פלילי, אם בעקבות חוסר אשמה, חוסר ראיות או חוסר ענין לציבור.

כתוצאה מכך הוגבל ההליך לרשימה סגורה של עבירות שעליהן ניתן להגיש קובלנה פלילית פרטית, וכן נוספו הגבלות נוספות כגון העובדה שלא ניתן להגיש קובלנה פלילית על עובד מדינה אשר פעל במסגרת תפקידו (למעט מקרים חריגים אשר יובאו לאישור היועץ המשפטי, בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982.

הטרדה מאיימת

חוק מניעת הטרדה מאיימת, תשס"ב-2001 נועד למגר כל מקרה של פגיעה מילולית – אם מדובר באיומים או אם מדובר בהכפשה ופגיעה בשמו הטוב של אדם (בהתאם לחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965), או פגיעה פיסית (בגוף או ברכוש). כל אדם הרואה עצמו מוטרד, יכול לפנות לבית המשפט בבקשה לקבלת צו הרחקה מהגורם המטריד. יתרה מכך, עבירה על חוק זה מהווה עבירה פלילית ומי שיורשע בעבירה מסוג זה דינו ענישה [על פי חוק העונשין, תשל"ז 1977].

בהקשר של קובלנה פלילית חשוב לציין כי פרט להגשת תלונה במשטרה, הקובלנה מהווה כלי נוסף בידו של נפגע העבירה, המאפשרת לו לפעול בהליך פלילי מקביל כנגד הגורם המטריד או הפוגע.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין

"אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין" מעניק ייעוץ משפטי, תוך ליווי הלקוח לכל אורך התהליך ומתן ייצוג משפטי פלילי בפני כל גוף שאליו יידרש להגיע. המשרד מייצג הן מתלוננים בהליך של קובלנה פלילית והטרדה מאיימת, והן מי שהוגשה נגדו תלונה, וזקוק להגנה משפטית בפני כל - רשויות חקירה, רשויות תביעה וערכאות משפטיות.

אם הנכם מתלבטים האם להגיש תלונה פלילית, האם יש חובה לדווח על מקרה ספציפי, באם הנכם זקוקים לתשובות מנומקות ומבוססות, הרי שמשרד עורכי הדין, אורי דרשן הכהן, ילווה אתכם, ייעץ לכם בכל שלב ויציג בפניכם את זכויות נפגעי העבירה וכיצד ניתן לממשם. כמו כן, המשרד יעניק לכם ייצוג משפטי לאחר הגשת התלונה, לאחר הגשת קובלנה פלילית פרטית, יסייע בהגשת ערר, ייצג במקרים בהם הנכם זקוקים לצו הגנה או צו למניעת הטרדה מאיימת ועוד.

משרד עורכי הדין, אורי דרשן הכהן, מעניק גם ייעוץ לתאגידים בנושאים כגון עבירות פליליות, משמעתיות, תלונות על הטרדה מינית והתנכלויות.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה