בס"ד

טיהור שמו של החשוד והסרת פרסום שלילי

"אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין פלילי" מעניק ייעוץ, ליווי וסיוע משפטי בתחומים רבים, בניהם גם טיהור שמו של החשוד והסרת פרסום שלילי. לאורך שנות פעילותו, עזר המשרד למספר רב של לקוחות וישמח לסייע גם לכם לעשות כן.

פגיעה בשמו הטוב של אדם

לא אחת אנו נתקלים בתרחיש המוכר של חקירה משטרתית כנגד אדם הנפתחת בקול תרועה ומסתיימת בלא כלום (מאורע נפוץ במקרה של עבירות צווארון לבן). תקשורת, מטבע אופייה, נוטה לדווח באופן נרחב על פרשיות מסוג זה כשהן צצות, אולם כאשר הוחלט על ביטול ההאשמות או סגירת תיק החקירה, האזכור בתקשורת הינו זניח והרושם הראשוני נותר על כנו - גם אם מדובר במקרה שנסתיים ללא הרשעה. ניתן לראות זאת גם במקרים שאינם פליליים, כגון מקרה שאירע לאחרונה, שבו זומן לשימוע עובד בכיר בחברה גדולה שלציבור אינטרס בה.

כל חקירת משטרה ( ובמקרה שבו הנאשם נמצא בשירות צבאי – חקירת משטרה צבאית ) יכולה להוביל בסופו של דבר להגשת כתב אישום והעמדה למשפט פלילי, אשר יכול ויסתיים בהרשעה ומתן פסק דין פלילי או בזיכוי במשפט פלילי של הנאשם. אולם, גם במקרים שבו נסתיים המקרה ללא הרשעה ובסגירת התיק הפלילי, בין אם בעקבות חוסר ראיות, אם בעקבות חוסר עניין לציבור או אף בעקבות זיכוי הנאשם בעקבות חוסר אשמה – הרי שהפגיעה בשמו הטוב של הנאשם נותרת בעינה. בעיה זו קיימת גם במקרים שבהם הורשע הנאשם, אך בעקבות קבלת ערעור שהוגש בשלב מאוחר יותר - נקבע ביטול הרשעה פלילית.

חובת העדכון לשם טיהור שמו של החשוד

כפתרון לבעיה זו, נערך תיקון לחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965. על פי סעיף 25א לחוק איסור לשון הרע שלהלן, מחויבת התקשורת בחובת עדכון, כלומר במקרה שבו פורסם באמצעי תקשורת שנפתחה חקירה פלילית נגד אדם או שהוגש נגדו כתב אישום או שהורשע בעבירה פלילית, והתקבלה החלטה על סגירת תיק פלילי, ביטול כתב אישום או עיכוב הליכים פליליים, או שזוכה האדם או התקבל ערעור פלילי שהוגש, לפי העניין - רשאי האדם לדרוש מאמצעי התקשורת לפרסם את ההחלטה העדכנית. במקרה שבו הוגשה בכתב דרישה מסוג זה, יפרסם אמצעי התקשורת את ההחלטה העדכנית בתוך זמן סביר מיום קבלת הדרישה, בהבלטה הראויה ובהתחשב, בין השאר, בדרך שבה פורסמה הידיעה שאותה יש לעדכן.

הסרת פרסום שלילי

מעבר לסוגיית חובת הפרסום, צמצום פגיעה בשמו של אדם אפשרי גם באמצעות הסרת פרסום שלילי. על פי עקרון זה, רשאי כל אדם לפנות למדיה וגופים בעלי תפוצה בבקשה להסרת מידע פוגעני, כגון מידע שלילי במנוע חיפוש.

פעולות נוספות למניעת פגיעה בשמו הטוב של אדם

משדנו בדרכים העיקריות שבהן ניתן לצמצם את הפגיעה בשמו של אדם, ראוי לציין בראש ובראשונה את מיצוי ההליכים בהתאם לדין הפלילי, אשר יביאו באופן ישיר לצמצום הפגיעה בשמו הטוב של אדם. אם באמצעות דרכי פעולה שונות כדי להביא לאי הרשעה של אדם (כגון בקשה להימנע מהגשת כתב אישום או באמצעות עילות סגירת תיק חקירה) ואף לזיכוי בתיק פלילי, או הליכים אחרים כגון בקשה לצו הימנעות מפרסום חקירה פלילית. לשם כך, חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד פלילי איכותי ומנוסה.

אורי דרשן הכהן – משרד עורכי דין

אורי דרשן הכהן - משרד עורכי דין, מעניק ייצוג משפטי פלילי במגוון רב של נושאים. עורך דין פלילי אורי דרשן הכהן בעצמו, הינו בעל ניסיון רב בתחום החקירות המשטרתיות ומעניק ליווי אישי ללקוחותיו לכל אורך התהליך. הינו מנוסה בייצוג במגוון רב של הליכים, כגון ייעוץ משפטי בחקירה, הכנה לחקירה, ייצוג משפטי בשימוע ועוד. המשרד מתמחה במציאת פתרונות יעילים ויצירתיים לכל מצב ולאורך השנים סייע לאינספור לקוחותיו למזער ולצמצם נזקים במהלך התנהלות משפט פלילי, הביא לניצחונות בהליך המשפטי וכן לטיהור שמם של החשודים. המשרד מעניק שירות לכל תושבי הארץ.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה