בס"ד

סגירת תיק פלילי – איך עושים את זה?

לאנשים הנחקרים במשטרה תחת אזהרה נפתח לרוב תיק פלילי. את התיק הפלילי אפשר לסגור בהתקיים מספר מצבים: חוסר אשמה, חוסר עניין לציבור, חוסר ראיות וסיבות נוספות, המראות כי הנחקר, זה שנפתח נגדו התיק, איננו צריך לעמוד במשפט והוא זכאי מכל אשמה. סגירת תיק פלילי יכולה להיעשות בעזרתו של עורך דין מחיקת רישום פלילי, המוביל להליך של שינוי עילת סגירת תיק פלילי. חשוב שהדבר ייעשה מוקדם ככל שניתן כדי למנוע חוסר נעימות ולאפשר לאותו אדם להמשיך בחייו, כפי שהיו קודם לכן.

מתי נפתח תיק ובאילו נסיבות אפשר לסגור אותו

סגירת תיק פלילי או מחיקת כתב אישום הינם, למעשה, שני הליכים שפירושם הפסקת הליך החקירה על ידי המשטרה. סגירת התיק, כפי שמוזכרת בחוק סדר הדין הפלילי, בסעיף 62, אפשרית בשני מצבים עיקריים, כאמור: במצב שבו אין מספיק ראיות כדי להעמיד לדין את החשוד ובמצב שבו הראיות מראות על פעולה מסוימת שאיננה חמורה מספיק או כזו שלא צפוי שתענין את הציבור ("היעדר עניין לציבור"). במקרה כזה מופסקת החקירה ונסגר התיק. עורך דין מחיקת רישום פלילי יכול להוכיח במהלך הליך החקירה שני פרמטרים אלה ולהפסיקה כדין. במקביל מתבצעת מחיקת כתב אישום ההופכת את העניין עצמו לסגור ולכזה שאיננו ממשיך הלאה, להליך משפטי.

הכתובת הנכונה להיעזר בה – עורך דין המתמחה בפלילים

סגירת תיק פלילי יחד עם מחיקת כתב אישום, כלומר, מחיקתו של הרישום המשטרתי, נעשית על ידי פנייה ישירה למדור מידע פלילי, הממוקם במטה הארצי של המשטרה. בבואה לבחון זאת, מתייחסת המשטרה למספר שיקולים, הרלוונטיים להליך של סגירת תיק פלילי, כמו כמה זמן חלף מאותו אירוע שהמשיך לחקירה, מהי מהות העבירה ומהי מידת חומרתה, מהו גילו של הנחקר והאם יש לו רישומים פליליים נוספים ועוד. את כל זאת ניתן לעשות בעזרתו של עורך דין מחיקת רישום פלילי, המתמחה בפלילים ומכיר היטב את הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לנושא סגירת תיקים. עורך דין זה ייעץ לנחקר מהי הדרך הנכונה לפעול ויגיש עבורו את הבקשה לסגירת התיק. הבקשה תועבר לגורם המטפל בכך, הגורם המוסמך לקבל את ההחלטה לגבי סגירתו של התיק.

בחירה נכונה של עורך דין במקרה של פתיחת תיק פלילי במשטרה

כדי למצוא את עורך הדין הנכון, שיוכל לסייע בהליך של מחיקת כתב אישום או שינוי עילת סגירת תיק פלילי, חשוב לוודא שמדובר בעורך דין מיומן, עורך דין מקצועי ובעיקר גם מנוסה. כזה שצבר ניסיון בסגירת תיקים פליליים עבור לקוחותיו ויודע כיצד להתנהל מול כל הגורמים הרלוונטיים שיוכלו לקדם את ההליך עצמו. מעבר לכך חשוב גם שיהיה זה עורך דין קשוב, אמפתי, המבין היטב את צרכיו של הלקוח הפונה אליו ומודע למורכבותה של אותה תקופה בחייו.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 6566667–03 ונשמח לסייע גם לכם

פרטי התקשרות

 משרד:  03-6566667   
  
נייד: 050-6684224 

  פקס: 03-6566668 

  טל' חו"ל: 440-2221 (321) 1 +

  uri@darshan-law.co.il

  עקבו אחרינו בפייסבוק

 

כתובתינו: אודם 11, פתח תקווה